עריכה לשונית

עריכה לשונית מומלצת בכל טקסט כתוב שנדרשים בו שפה תקינה, בהירות של הרעיונות המוצגים, חלוקה נכונה לפסקאות וניסוחים מדויקים. עריכה לשונית אינה מטפלת בשינויי תוכן, אלא רק בענייני שפה, כלומר דקדוק, תחביר וניסוח.

ישנם כמה סוגים של עריכה לשונית. עריכה לשונית עיקרית, למשל, מטפלת בטעויות כתיב ותחביר, בשגיאות זכר־נקבה, בשכתוב של פסקאות לתיקון בעיות קישוריות ולכידות, בתיקוני ניסוח קלים וכדומה.

עריכה לשונית מטפלת גם בהאחדה של כתיב מלא. עורך לשוני מחליט אם ייכתב שמים או שמיים, מידי או מיידי, אנייה או אונייה וכן הלאה.

מלבד שני סוגי עריכה אלו יש סוג עריכה לשונית נוסף, והוא קריאה אחרונה והגהה. סוג עריכה זה נועד כדי לתקן בעיות שנותרו ללא תיקון וטעויות שנגרמו בגלל עיצוב גרפי, כגון מילים שנדבקו זו לזו, מילים ארוכות שנקטעו או כיוון טקסט שהשתבש (קורה לפעמים כאשר יש שילוב של שפות אירופיות שנכתבות משמאל לימין ועברית או ערבית שכיוון הכתיבה בהן הפוך).

לא כל מי ששפת היעד היא שפת האם שלו יכול להיות עורך לשוני. מדובר במקצוע עם תעודה. כדי להיות עורך לשוני, צריך לא רק לשלוט בדקדוק ובתחביר בצורה מושלמת, אלא גם לדעת להתנסח בצורה נכונה, בהירה ומדויקת.

כמו כן אדם שכתב טקסט כלשהו יתקשה לערוך אותו בעצמו, גם אם מדובר בשפת האם שלו, מכיוון שהוא יחוש באופן אינסטינקטיבי שכל מה שהוא כתב נכון, ויתקשה לראות בעיות כלשהן.

אנחנו בחברת "target4u שירותי תרגום" מספקים ללקוחותינו שירותי עריכה לשונית במשך שנים רבות, והעורכים הלשוניים שלנו בעלי ניסיון רב בתחום.

לקבלת הצעת מחיר

לעריכה לשונית

התקשרו 074-702-2342 או מלאו פרטים:

לקוחות מספרים

שירותי תרגום

תרגום טכני

תרגום משפטי

תרגום שיווקי

תרגום מדעי

תרגום אתרים

תרגום ספרים

צרו קשר

נשמח לשמוע מכם

דילוג לתוכן